• Czwartek, 20 czerwca 2024

Transformacja ogrodu w ramach budżetu

Zamienianie ogrodu w przestrzeń podwórka, o której zawsze marzyłeś, może być dość trudne, jeśli masz napięty budżet.

Załatwienie sprawy za pierwszym razem wymaga planowania i organizacji, a jeśli masz budżet, będziesz chciał wydać jak najmniej pieniędzy.

Oczywiście istnieje wiele różnych sposobów, na które można przekształcić swój ogród w budżet, w tym inwestowanie w szopy ogrodowe lub recykling mebli, a jeśli poświęcisz czas na planowanie, rozglądanie się i robienie tego samemu, będziesz w stanie osiągnąć swój cel.

Tutaj przeprowadzimy Cię przez niektóre ze sposobów, w jaki możesz przekształcić swój ogród w budżet, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Planowanie

Zanim przystąpisz do kolejnego projektu, jest niezwykle ważne, abyś dokładnie zaplanował, co zamierzasz zrobić.

Jeśli chodzi o budżet, to trzeba dokładnie ustalić, czym jest ten budżet. Musisz wiedzieć, ile dokładnie stać cię na ten projekt ogrodowy i będziesz chciał się go trzymać jak najwięcej.

Jeśli chcesz skutecznie planować, musisz zmierzyć różne części ogrodu, aby upewnić się, że wszystko, co kupisz, pasuje do Ciebie. Poświęć trochę czasu, aby usiąść i naszkicować typ ogrodu, który chcesz zaprojektować.

Nie ma znaczenia, czy nie jesteś najlepszym artystą na świecie, po prostu musisz przenieść wszystkie swoje pomysły na papier, aby ustalić, co jest rzeczywiście możliwe do zrobienia. Upewnij się, że planujesz wszystko efektywnie i powinieneś oczekiwać, że trzymasz się swojego budżetu.

Zrób to sam.

Oczywiście, o wiele łatwiej jest wynająć ziemianina do wykonania tej pracy, ale jeśli zrobisz to sam, zaoszczędzisz pieniądze i poczujesz większą satysfakcję pod koniec projektu.

Oczywiście, nie musisz robić tego wszystkiego sam - poproś rodzinę i przyjaciół o pomoc. Możesz zamienić to w imprezę, oferując im trochę jedzenia i napojów za pomoc w malowaniu starego ogrodzenia lub pracę nad innymi zadaniami.

Pomoże Ci to nie tylko spędzić trochę czasu z rodziną lub przyjaciółmi, ale także wykonać pracę za ułamek ceny.

Upewnij się, że nie zatrudniasz profesjonalisty, chyba że jest to konieczne, jeśli naprawdę chcesz zmienić swój ogród w ramach budżetu. Możesz to zrobić sam lub uzyskać pomoc od innych, bez konieczności wyrzucania dużej ilości pieniędzy.

Shop Around

Twoje lokalne centrum ogrodnicze może wyglądać na najlepsze miejsce, aby odebrać wszystko, czego potrzebujesz, ale prawdopodobnie okaże się, że jest ono również dość drogie.

To, co musisz zrobić, jeśli chcesz zmienić swój ogród na budżet, to rozejrzeć się i znaleźć najlepsze oferty na to, czego szukasz.

Zajrzyj do internetu, ponieważ strony internetowe zawsze oferują oferty na różnych materiałach, które będziesz chciał dla swojego ogrodu.

Możesz również odwiedzić kilka sklepów charytatywnych lub centrów recyklingu, które będą miały stare meble, które można upcycle lub stare donice, które mogą być używane do sadzenia.

Nie kupuj pierwszej rzeczy, którą zobaczysz, rozejrzyj się, a przekonasz się, że możesz naprawdę zaoszczędzić sporo pieniędzy na tych małych rzeczach, które się sumują.

Don't Do Too Much

Oczywiście, przekształcenie ogrodu jest dość dużym zadaniem, ale czasami łatwo jest przekroczyć budżet, jeśli próbuje się zrobić za dużo na raz. Nie będziesz też chciał robić zbyt wiele, ponieważ może to sprawić, że Twój ogród będzie wyglądał na trochę zagracony i będziesz chciał, aby wyglądał tak ładnie, jak to tylko możliwe.

Rozważ skupienie się na jednym lub dwóch elementach ogrodu, aby go przekształcić. Zastanów się, co szopy ogrodowe mogą zrobić dla ogrodu, jeśli poświęcisz czas na ich naprawę.

W przeszłości ludzie przekształcali swoje wiaty w zewnętrzne place zabaw lub bary, aby zmienić swój ogród.

Jeśli nie chcesz, aby szopa ogrodowa była głównym obiektem zainteresowania Twojego ogrodu, dlaczego nie skupić całej swojej energii na stworzeniu ładnej powierzchni kwiatowej lub plastrów warzywnych?

Najważniejsze jest to, że nie starasz się robić zbyt wiele na raz, bo inaczej będzie cię to kosztować znacznie więcej, niż przewidziałeś w budżecie.

Wykorzystaj ponownie swoje stare rzeczy

Jeśli masz trudności ze znalezieniem pieniędzy potrzebnych do przekształcenia ogrodu, powinieneś pomyśleć o wykorzystaniu tego, co już masz.

Jeśli masz już jakieś meble ogrodowe, które wyglądają trochę gorzej na zużycie, możesz rozważyć próbę ich ulepszenia, zamiast inwestować w ich wymianę. Pomyśl o tym, jak można by dodać do mebli poduszki lub po prostu pomalować je farbą.

Możesz również użyć niektórych rzeczy, które masz w domu, aby dodać kilka dekoracji do swojego ogrodu. Ludzie w przeszłości używali starych par butów wellingtonowych jako doniczek z roślinami lub używali do tego samego celu puszek z recyklingu.

Rozejrzyj się, co masz w domu i sprawdź, czy możesz wykorzystać część z nich do uporządkowania swojego ogrodu. Nie bój się być kreatywnym, ponieważ niektóre z najbardziej kreatywnych pomysłów nie kosztują zbyt wiele!

Myśli końcowe

Jeśli chcesz zmienić swój ogród i budżet, jest kilka rzeczy, które musisz rozważyć. Upewnij się, że dokładnie zaplanujesz i ustalisz, co chcesz zrobić, zanim zaczniesz.

W ten sposób będziesz mógł trzymać się swojego budżetu i sprawić, że Twój ogród będzie wyglądał niesamowicie w mgnieniu oka! Pomyśl o małych rzeczach, które możesz zrobić, a wszystko to zsumuje się, np. przekształcenie szopy lub ponowne wykorzystanie starych mebli.