• Poniedziałek, 20 września 2021

Wskazówki dotyczące dekorowania powierzchni w Twoim domu

Stylizacja powierzchni jest kluczem do stworzenia domowego, zamieszkałego wyglądu! Od stolika do kawy po szafkę nocną, to te ostatnie akcenty, które zmieniają pokój w wnętrze godne Instagrama. Ale co zaskakujące, to właśnie te małe dekoracyjne momenty mogą być najtrudniejsze do opanowania.

Aby ułatwić Ci proces stylizacji powierzchni, otwieramy podręcznik projektantów Modsy i zdradzamy Ci nasze najlepsze pomysły na dekoracje.

Gotowa, aby nadać swoim powierzchniom styl, na który zasługują? Czytaj dalej, aby poznać nasze najlepsze pomysły na dekoracje powierzchni! A po przeczytaniu wejdź na https://sofik.pl/ i poznaj więcej pomysłów na dekorację wnętrz.

1. Szafka nocna

Funkcja to zasada numer jeden, o której należy pamiętać podczas stylizacji szafek nocnych.

Zacznij od lampy stołowej - głównego elementu - a następnie uzupełnij ją o kolejne akcesoria. Rozważ zegar nocny (świetna alternatywa dla smartfonów) oraz inne mniejsze akcenty, takie jak świece, małe rośliny, wazony i oprawione zdjęcia.

2. Komoda

Jeśli chodzi o pomysły na wystrój komody, zawsze zaczynaj od wyższych elementów na zewnętrznych krawędziach komody. Kolekcja wazonów w różnych wysokościach, rośliny doniczkowe lub lampy stołowe są świetnymi opcjami tutaj.

Gdy masz te "bookends" ustalone, warstwy w mniejszych akcentów obok większych akcesoriów dekoracyjnych - książki, pudełko na biżuterię, lub świece są wszystkie świetne opcje!

Jeśli chodzi o zwieńczenie komody, jeśli potrzebujesz lustra, miejsce nad komodą jest idealne. Jeśli nie, kawałek sztuki, którą kochasz, będzie świetnym punktem centralnym.

3. Poduszki

Poduszki to świetny sposób, aby podkreślić sofę, krzesło akcent, lub łóżko i wprowadzić różne kolory, wzory i tekstury do swojej przestrzeni. Ułóż swoją sofę z poduszkami, aby stworzyć wymiar w swoim pokoju i sprawić, że Twoja sofa będzie wyglądać wyjątkowo przytulnie podczas leżakowania!

Bonus pomysł - poduszki mogą być niedrogi sposób zmieniać up twój wystrój od sezonu do sezonu. Kiedy znudzą Ci się te, które masz, zamień je na nowe, aby całkowicie wymieszać swój wygląd.

4. Stolik kawowy

Książki, świece i małe przedmioty dekoracyjne są idealne pomysły dekoracji do ubierania się pusty stolik do kawy.

Pamiętaj o skali przy wyborze swoich akcesoriów. Elementy, które są zbyt małe będą czuć się nieistotne i sprawią, że stolik kawowy będzie wydawał się rozproszony. Zbyt duże akcenty przytłoczą stolik i mogą sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się zagracona.

5. Regał na książki

Wbudowane półki i regały na książki nie muszą być wypchane po brzegi rzeczami! Stylizacja każdej półki z 2-3 kawałkami dekoracji pomoże ożywić pokój, bez dodawania bałaganu.

W zależności od tego, jak szerokie są Twoje półki, zastosuj zasadę 3-5 elementów. Kluczem jest zgrupowanie nieparzystej ilości kawałków razem i zamiana miejscami na każdej półce. Uważaj na zbyt wiele symetrii, które mogą być rozpraszające i często czują się sterylne.

Dodawanie mniejszych dzieł sztuki, książek i zieleni to prosty sposób na wypełnienie przestrzeni i stworzenie niesamowitego, warstwowego wyglądu.

6. Kredens

Zgrupowanie nieparzystej ilości dekoracji na każdym końcu kredensu lub w środku pomaga stworzyć zrównoważony wygląd. Sztuką jest włączenie kawałków o różnych wysokościach i kształtach, aby zachować wizualnie interesujący wygląd.

Kredensy są doskonałym miejscem do powieszenia dużego lustra, dzieła sztuki, a nawet stworzyć galerię moment ściany. Pomyśl o uzupełnieniu kredensu misami, wazonami, świecami, zielenią, książkami i mini rzeźbami.

7. Stół jadalniany

Bez względu na rozmiar, wszystkie stoły jadalne potrzebują trochę miłości do wystroju! Zastanów się nad jednym elementem dekoracyjnym, dziwnym zestawieniem mniejszych elementów dekoracyjnych lub kilkoma świecami jako szybkimi i łatwymi sposobami na uzupełnienie wyglądu.

Niektóre z naszych ulubionych pomysłów na dekoracje to miski, świece i świeczniki, wazony oraz kwiaty i zieleń!