• Sobota, 2 grudnia 2023

Obrazy do loftu? Tylko industrial!

Styl industrialny eksplodował swoją popularnością w ostatnich latach w Polsce. Bierze się to m.in. z tego, że, w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, jeszcze do niedawna byliśmy przedstawicielem klasycznego, industrialnego społeczeństwa. Industrializm jest dla nas dużo bardziej naturalny niż inne formy sztuki. Czym konkretnie się wyraża? To styl na styku nowoczesności i przeszłości. Z jednej strony czerpie z okresu lat pięćdziesiątych XX wieku, z drugiej jest szalenie aktualny i modny. Głównie ze względu na trendujący obecnie minimalizm, ale także dzięki swojej prostocie, szczerości, przestrzenności.

obrazy industrial

W trakcie aranżowania wnętrza mieszkania czy domu w stylu loft, ludzie często zastanawiają się po jakie dodatki sięgnąć. Świetnym wyborem są stylowe obrazy, grafiki i plakaty, wpisujące się w minimalizm industrialnego loftu. Wnętrza industrialne swoją historią sięgają do połowy poprzedniej dekady, kiedy w Stanach Zjednoczonych, oraz na Zachodzie Starego Kontynentu szalał dziki kapitalizm i rozwijały się fabryki, hale produkcyjne i wielkie zakłady przemysłowe. Budowano wówczas ogromne, surowe gmachy, z minimalna ingerencją człowieka w wystrój wnętrza. Nie było małych biur i pomieszczeń, tylko jedna, wielka hala, przeplatana betonowymi elementami, ciężkimi maszynami i wystającymi kablami. 

Następnie pojawiła się recesja i fabryki zaczęły pustoszeć, a ich teren zaczęli zagospodarowywać lokalni artyści. Ogromne hale stały się miejscem przecięcia sztuki z pracą, świata betonu, stali i ognia, ze światem pędzla, płótna i artyzmu. 

Połączenie tych dwóch światów obrodziło właśnie w styl industrialny. We wnętrzu modnego, industrialnego pomieszczenia znajdziemy również dużo przestrzeni, stonowane kolory (głównie biel, szarość, czerwień i odcienie), dużo drewna, szkła i minimalistycznych obrazów. Obrazy na płótnie do industrialnych mieszkań można znaleźć na takich stronach jak https://revolio.pl. Dlaczego obrazy tak świetnie dopełniają industrialny look?

Przede wszystkim dlatego, że styl loftowy jest mocno artystyczny i gdyby nie świat sztuki, prawdopodobnie nigdy nie urządzalibyśmy mieszkań w taki sposób. Obrazy na płótnie canvas w stylu industrialnym są również mocno miejskie. Skupiają się na blokach, budynkach, konstrukcjach. Motyw miasta to jednak nie jedyny temat obrazków, pasujących do loftów - na pewno znajdzie się na nich też człowiek. Bo to człowiek jest głównym bohaterem industrializmu - to on korzystał kiedyś i dzisiaj też korzysta z wielkich, betonowych konstrukcji Czy to do pracy, czy to do mieszkania na co dzień.

Jeśli inspiruje Cię miejski, betonowy, fabryczny styl i uwielbiasz prostotę, minimalizm i klasykę, to styl industrialny z pewnością Cię zainteresuje. Wybierając dodatki do mieszkania industrialnego, pamiętaj o tym że powinny być stonowane i nie wyróżniać się, np. intensywnością kolorów czy abstrakcyjnością figur. Podobnie jak industrializm sam w sobie, tak i obrazy na płótnie do loftów powinny być szczere, ludzkie, proste i uczciwe.