• Piątek, 19 lipca 2024

Półki z litego drewna na zamówienie - trend naszych czasów

Półki to stały element wyposażenia polskich domów. Są bardzo użyteczne, bo mogą pomieścić wiele różnych przedmiotów takich jak książki, dokumenty, zdjęcia czy donice z roślinami, a jednocześnie stanowią wyjątkowy element stylistyczny. Zwłaszcza półki drewniane są przecież bardzo klasycznym, a zarazem nowoczesnym sposobem na udekorowanie ściany. Właśnie ze względu na połączenie tych dwóch cech, czyli użyteczności i stylu, Polacy nieustannie decydują się na półki z litego drewna. Zanim jednak zdecydujesz się na drewnianą półke u siebie w domu, warto żebyś wiedział o nich odrobinę więcej. W końcu półka to zakup na lata i warto, żeby był przemyślany.

Półki z litego drewna

Jednym z pierwszych pytań, jakie powinieneś sobie zadać przed decyzją o zakupie półki z litego drewna, jest to czy chcesz kupić ją na wymiar, czy gotową. Odpowiedź z pozoru jest prosta, chociaż wszystko zależy od każdego, indywidualnego przypadku. Zaletą gotowych półek jest to, że… są gotowe! Nie trzeba na nie czekać i zazwyczaj są dostępne od zaraz. Półki z litego drewna produkowane na bieżąco mają uniwersalne wymiary, które sprawdzają się w większości przypadków. Półka gotowa na pewno będzie też tańsza niż ta zrobiona na zamówienie. Podobnie jak garnitur czy sukienka - z pewnością zapłacisz więcej za ubranie uszyte na miarę, jednak czy zawsze jest to niezbędne?

Alternatywą dla gotowych półek są te na zamówienie. Analogicznie do tych gotowych - półki na wymiar sprawdzają się tam, gdzie jest niestandardowa potrzeba, wynikająca np. z nieregularnego kształtu ściany. Zdarzają się też zamówienia, gdzie klienci chcą stworzyć kompozycję z półek z litego drewna i wtedy także niezbędne jest zamówienie ich indywidualnie. Minus rzecz jasna jest taki, że jest to rozwiązanie droższe, na które trzeba czekać. Jeśli jednak jest potrzeba, to jest to koszt wart poświęceń - w końcu potrzebujesz półkę, a nie użyjesz za krótkiej, za długiej, czy za cienkiej lub za grubej. Przy tego typu dylematach: półka gotowa czy na wymiar, warto skontaktować się z profesjonalną stolarnią, która pomoże dokonać wyboru. W takich miejscach jak stolarniadebina.pl pracują specjaliści, którzy chętnie wysłuchają klienta i pomogą dobrać mu idealne rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.

Bez względu jednak na to, czy zamawiasz gotową półkę z litego drewna, czy też potrzebujesz indywidualnego rozmiaru na zamówienie, zawsze na pierwszym miejscu miej jakość wykonanych produktów. Warto sięgać po pomoc sprawdzonych stolarni z dobrymi opiniami, które poza półkami robią też inne meble z litego drewna, np. stoły. Drewno jest inwestycją na lata, dlatego nie oszczędzaj ani pieniędzy na produkcie, ani czasu na wybranie najlepszej stolarni, która spełni Twoje wymagania. 

Na koniec napiszemy tylko jak zamontować półkę. Do wyboru masz dwa rozwiązania: albo przy pomocy wsporników kątowych o literze “L”, albo poprzez wywiercenie głębokiej dziury w desce i umieszczenie deski na przykręconych do ściany metalowych prętach. Pierwsza metoda jest łatwiejsza, ale mniej estetyczna: wsporniki będą widoczne, choć wcale to nie musi być minus. Można zrobić z nich przecież estetyczny detal wystroju. Druga metoda mocowania półek z litego drewna jest trochę bardziej czasochłonna, ale pozwala na “niewidzialny” przyczep półki do ściany.

Artykuł partnera