• Piątek, 19 lipca 2024

Jak urządzić meble w sypialni


Sypialnie są bardzo osobistymi pokojami, a sposób rozmieszczenia mebli będzie zależał od sposobu korzystania z pokoju. Podczas gdy niektóre ogólne reguły muszą podążać, ważna rzecz utrzymywać w pamięci jest układać sypialni meble tak, że przestrzeń i funkcja maksymalizują bez poświęcać styl i projekt.

Wybierz lokalizację dla swojego łóżka.

Zazwyczaj łóżko jest największym meblem w sypialni i powinno być umieszczone w pierwszej kolejności przy rozważaniu układu sypialni. Dla najbardziej relaksującego uczucia, umieść łóżko tak, aby stopa była bliżej drzwi niż głowa łóżka. W dużych sypialniach, umieść łóżko w rogu, aby uzyskać dramatyczny i romantyczny wygląd. W średnich i małych sypialniach umieść je przy ścianie naprzeciwko drzwi, przy czym główka łóżka dotyka ściany. Upewnij się, że możesz z łatwością chodzić po łóżku.

Zrównoważyć pokój.

Najlepszym sposobem na zrównoważenie sypialni jest umieszczenie na wprost łóżka pokaźnego mebla. Może to być długa komoda, próżność, a nawet salonik na bryczki. W mniejszej sypialni, próbuje save twój otwartą przestrzeń i opuszcza ścianę naprzeciwko łóżka wolną od jakaś meble.

Po obu stronach łóżka postawić szafkę nocną.
To częste spojrzenie z dobrych powodów: Stoliki nocne są nie tylko funkcjonalne, ale także rozszerzają wygląd łóżka i wypełniają przestrzeń na okolicznych ścianach.

Wybierz miejsce na komodę.

Wysoka komoda wygląda ładnie w rogu, a niska funkcjonuje bardzo dobrze pod oknem. Jeżeli ty mały sypialnia rozważasz stawiać komodę w szafie lub rezygnować komodę całkowicie na rzecz szafy system.

Uporządkuj swoje meble do optymalnego wykorzystania

Pomyśl o tym, jak najbardziej wykorzystać swoją sypialnię. Na przykład, jeśli zamierzasz oglądać telewizję z łóżka, będziesz musiał ułożyć łóżko tak, aby było zwrócone w stronę telewizora. Jeśli czytasz w łóżku, musisz upewnić się, że masz lampę na nocnym stoliku obok łóżka. Jeżeli twoja sypialnia jest głównie twoim miejscem do ubierania się, upewnij się, że twoja szafa i komoda nie są zbyt daleko od siebie, a może dodaj krzesło, abyś mógł usiąść i założyć buty.

Pomyśl o pocieszeniu.

Weź pod uwagę układ i funkcjonalność Twojej sypialni. Zwróć uwagę na szczególnie głośne, zimne lub drapieżne miejsca w sypialni i odpowiednio ułóż meble. Jeden pospolity błąd jest umieszczać twój łóżko pod okno, ponieważ upał i zimno od okno mogą robić mię trudny spać.