• Wtorek, 28 maja 2024

Projektowanie biura korporacyjnego

Projektowanie biura korporacyjnego, zwłaszcza biura wykonawczego, wymaga starannego planowania i dbałości o szczegóły. Kadra zarządzająca potrzebuje przestrzeni, która jest wygodna i może wspierać ich nawyki zawodowe. Przestrzeń ta powinna również odpowiadać ich potrzebom biznesowym i pozostawić dobre wrażenie na każdej duszy.

Poniżej podajemy kilka istotnych wskazówek, które pomogą Państwu uwzględnić te wymagania w planowaniu projektu.

Dostępna przestrzeń

Biuro wykonawcze to coś więcej niż tylko biuro. W kilku przypadkach działa jako sala spotkań, gdzie firma prowadzi prywatne rozmowy.

Przestrzeń powinna pomieścić te różne zastosowania. Możesz utworzyć różne strefy dla każdego celu.

Jedna strefa składa się z biurka dyrektora generalnego, a druga jest zachowana na potrzeby spotkań, z sofą i małym stołem do siedzenia i rozmów. W zależności od dostępnej przestrzeni i wymagań, można włączyć kilka innych elementów, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń biurową.

Biuro Kultura

Biuro odzwierciedla wartości firmy i oddaje zewnętrzny wyraz jej dążenia. Istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć.

Udekoruj biuro kolorystyką i logo firmy. Twoje meble mogą dopasować się do kolorów firmy, lub możesz udekorować ścianę czymś, co odzwierciedla kulturę Twojej firmy.

Nie zapominaj o wartościach i misji firmy, wykorzystaj je do dokonywania wyborów projektowych. Jeśli Twoja firma stoi za wartościami i prostotą, możesz spróbować minimalistycznego podejścia i monochromatycznych kolorów.

Jeśli firma ma do tego humorystyczny nastrój, to można wybrać pomiędzy zabawą w meble i żywymi kolorami.

A Personal Touch

Poza brandingiem i przestrzenią, Executive powinien dodawać do biura osobistego charakteru. Czy preferują spokojne akcenty czy energetyzujące odcienie?

Czy chcą się zbliżyć do swoich pracowników, czy się rozstać? Jakie usprawnienia chcą widzieć w nowym biurze w porównaniu do starego? Spotkać się z zespołem i porozmawiać o tym.

Meble

Władza wykonawcza powinna mieć prawo głosu w sprawie projektu biura. Oni lepiej wiedzą, w jakich warunkach będą najbardziej produktywni. Bawią się swoimi preferencjami w projektowaniu, ale pamiętają o rzeczach funkcjonalnych, np. o meblach.

Potrzebne będą półki na książki i materiały informacyjne, mały stół dla drukarki, biurko o dużej powierzchni z szufladami do przechowywania oraz krzesła gabinetowe. Współczesne biuro nie jest dobre, jeśli ładnie wygląda, ale nie wykonuje swojej pracy.

Oświetlenie

Pracownicy spędzają 90% godzin czuwania w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego też oświetlenie żywności jest niezbędne dla ich wydajności. Bezpośrednie i pośrednie światło sztuczne, takie jak lampy sufitowe, lampki na biuro LED lub mieszane ze światłem dziennym, tworzy efekt oświetlenia warstwowego.

Oświetlenie powinno być regulowane i ściemniane. Skontaktuj się z ekspertem ds. oświetlenia, który może zainstalować energooszczędne rozwiązania o odpowiednim kolorze, aby zwiększyć wydajność pracy lub zrelaksować umysł.

Kolor ściany

Ma to wpływ na wydajność, jasne kolory, w tym pomarańczowy i żółty stymulant krótkie popiersia. Ale mogą one zmęczyć oczy lub prowadzić do podrażnień. Zagracona powierzchnia robocza może sprawić, że każde zadanie będzie się wydawać przytłaczające, a Ty stracisz koncentrację.

Aby utrzymać wydajną stację roboczą, potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania i narzędzi dostępnych w zasięgu ręki; zachęca to do efektywnej pracy.