• Sobota, 2 grudnia 2023

Płytki z efektem cementu: Płytki Halcon

Woody Allen, zapytany o swoje przemyślenia na temat małżeństwa, okrzyknął kiedyś słynnie "Małżeństwo? To na całe życie, to jest jak cement!" W tym poście nie będę cię zachwycał rozprawą o czymś, o czym niewiele wiem - o małżeństwie, ale raczej o materiale, który mam intymną znajomość - cemencie.

Wytrzymałość i prostota surowca

Cement jest prawdopodobnie najbardziej wszechobecnym materiałem budowlanym wszechczasów, znanym z trwałości, niezawodności i wszechstronności. Tradycyjnie kojarzony jest z przemysłem, a więc od lat w domach cement jest ukryty za farbami, papą ścienną, boazerią itp. W ostatnim czasie obserwuje się jednak rosnący trend retro, polegający na zdzieraniu warstw, aby odsłonić surowiec w jego najczystszej postaci.

Atrakcyjność betonu

Miejskie przestrzenie mieszkalne w całej Wielkiej Brytanii są coraz bardziej narażone na pokusę czystych, prostych, przemysłowych wykończeń. A polerowany beton jest w tej chwili wykończeniem de rigueur. Taki minimalistyczny wygląd ukazuje jednocześnie nowoczesną krawędź i domowe, naturalne ciepło, bezkompromisową siłę, ale z delikatnymi, stonowanymi tonami.  Rzeczywiście, monochromatyczne odcienie cementu są bardzo pożądane, ponieważ stanowią pewne tło do prezentacji kreatywnych projektów wnętrz. A co więcej, jest to niezwykle trwały materiał podłogowy.

Problem z betonem

Jednakże, beton przedstawia właściciela domu z jednym istotnym problemem - barwienie. Beton jest niezwykle chłonnym materiałem i zaczyna wchłaniać ciecz, gdy tylko wejdzie z nią w kontakt. Więc zawsze będziesz musiał być czujny na rozlanie na powierzchni betonu. I nawet jeśli działać szybko, istnieje wiele domowych płynów, takich jak wino, oleje, ocet i kawa, które w przypadku rozlania, szybko przenikną do Twojej wspaniałej betonowej podłogi lub ścian pozostawiając uparte i często trwałe plamy. Tak więc można podsumować, to po prostu nie warto kłopotów z przyjęciem tego minimalistycznego stylu, aby stworzyć ten nowoczesny, nerwowy wygląd w domu.

Płytki Halcon znajdziesz w sklepie internetowym https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=107 >>

Rozwiązanie problemu z betonem

Solidne, bardzo wytrzymałe płytki podłogowe i ścienne są replikami barwionego cementu, zachowując charakterystyczne cechy i surowy powab autentycznego materiału budowlanego. Jeśli dodać do tego łatwość ich konserwacji - takie pojęcia jak uszczelnianie i polerowanie po prostu znikają wraz z płytkami z efektem cementowym - i absolutną odporność na plamy, to masz idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają surowego wyglądu surowej podłogi z cementu.

Mimo, że nigdy nie uda im się w pełni osiągnąć nieprzerwanego efektu polerowanego betonu, płytki z efektem cementowym mają bardzo duże (jak i regularne) wymiary, które dokładnie imitują oryginalne wykończenie.

Pamiętny widok polerowanego betonu

Powyższa szkliwiona płytka porcelanowa jest jedną z flagowych płytek firmy Halcon, jednego z wiodących producentów w Hiszpanii. Zwróć uwagę na to, jak duże płytki wiernie odwzorowują wysoce polerowaną podłogę cementową, a projekt retro łączy w sobie prostotę wzornictwa z wytrzymałością i niezawodnością betonu. Oferują one neutralny kolorystycznie wybór podłóg w domu, z lekkim wzorem. Wysoce refleksyjna powierzchnia, w stylowym, lekkim kremie, przywołuje naturalny wygląd, który wpoi klasy i urok w każdej przestrzeni mieszkalnej.

Nieskomplikowane tło

Jedną z największych atrakcji płytek z efektem cmentarnym jest nieskomplikowany sposób, w jaki integrują się one płynnie z niemal każdym domowym otoczeniem, nigdy nie dominując nad sceną. Mają raczej tendencję do tworzenia stabilnego, neutralnego płótna, które oferuje kreatywnym mieszkańcom domów swobodę i możliwość personalizacji ich otoczenia.

Wniosek

Jeśli chcesz spersonalizować styl miejski w swoim domu, powinieneś wziąć pod uwagę płytki z efektem cmentarnym. Sprawdzają się równie dobrze w kuchniach, łazienkach i pomieszczeniach mieszkalnych. Motyw ten łączy w sobie nowoczesny, szykowny wygląd z przytulnym ciepłem niepozornych odcieni. Są one absolutnie odporne na plamy i nie trzeba martwić się o ich trwałość - tak jak Woody Allen postrzega małżeństwo, te szkliwione płytki porcelanowe przetrwają całe życie.