• Piątek, 19 lipca 2024

Jak zaprojektować sypialnię, która rozwija się wraz z dzieckiem

Dzieci są znane z tego, że z minuty na minutę zmieniają swoje osobiste upodobania. Jednak gdy przychodzi czas na udekorowanie pokoju, ciągłe odświeżanie wystroju, aby odzwierciedlić te ciągle zmieniające się gusta, może być męczące, a nawet kosztowne. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zaprojektować sypialnię, która będzie rosła wraz z Twoim dzieckiem, a jednocześnie pozwoli im wyrazić, kim są.

Zainwestuj w meble ponadczasowe:

Kiedy masz malucha, łatwo jest się wciągnąć w malownicze przedmioty przedszkolne. Jednak ich skromność znacznie przewyższa ich żywotność. Kiedy Twoje dziecko podrośnie i minie kilka lat, to będzie wyglądało na zbyt dziecinne i znów znajdziesz się w sklepie. Zamiast tego poszukajcie mebli, które będziecie mogli zobaczyć trzymając je w domu przez długie lata. Na przykład, zamiast kupować biuro wielkości dziecka, wybierz takie, w którym będą rosły ich ubrania.

Wybierz meble wielofunkcyjne:

Meble o podwójnym zastosowaniu są idealne, zwłaszcza gdy chcemy przekształcić pokój z przestrzeni nadającej się dla niemowlęcia w przestrzeń, która jest gotowa dla większego dziecka. Wyjdź poza schemat standardowego przewijaka i kup biurko lub komodę, która może być wyposażona w wyściełaną matę do przewijania. W ten sposób możesz używać przewijaka podczas gdy Ty go potrzebujesz, ale Twoje dziecko ma gotowe miejsce do odrabiania zadań domowych po rozpoczęciu szkoły. Podobnie, gdy nadszedł czas, aby zacząć kupować łóżko, poszukaj takiego, które ma wbudowany schowek pod spodem. Przechowalnia pomaga pokój zostawać czysty i uporządkowany.

Zachowaj neutralność cenowych elementów projektu:

W każdym projekcie jest kilka obszarów, które chcesz wytrzymać próbę czasu - wykładziny podłogowe, elementy mebli i kolory farb. Zamiast używać tych rzeczy do stwierdzenia - jak na przykład malowanie ścian pokoju dziecka pastelowym różem lub błękitem - wybierz opcję, która ma moc pozostającą. Wybieraj farby kolory, które są ciepłe i zapraszające, klasyczne wykończenia dla twoich mebli i wykładzin podłogowych, które są uniwersalne.

Jeśli chodzi o neutralność, cena jest dobrą zasadą, której należy przestrzegać. Jeśli zakupiony artykuł kosztuje znaczną ilość pieniędzy, upewnij się, że nie będzie  przestarzały w krótkim czasie. Pozostaw modny wystrój do przedmiotów, które nie będą Ci przeszkadzać w wymianie, gdy przestaną być modne.

Dodaj osobowość z akcesoriami:

Oczywiście, pokój dziecka nie powinien być pozbawiony osobowości, z dala od niego. To jest ich własna przestrzeń i powinni być zachęcani do korzystania z niej w celu wyrażenia kim są.  Upewnij się tylko, że dodajesz do niego osobowość z akcesoriami, które mogą być zmieniane tak łatwo, jak ich zainteresowania. Oznacza to przedmioty takie jak dywaniki, poduszki do rzucania i ramy do obrazów, które można wymieniać regularnie. Dodatkowo, choć zawsze świetnie jest ograniczyć bałagan do minimum, umożliwienie dziecku wybrania kilku rzeczy do ekspozycji w jego pokoju jest prostym i niedrogim sposobem, który pozwoli mu poczuć się zaangażowanym w proces projektowania.

Zaangażuj swoje dziecko:

Sypialnia Twojego dziecka jest miejscem, w którym będzie spędzał większość czasu, więc ważne jest, aby czuł się w niej jak w domu. W swojej książce, "Pokój dla dzieci. Stylowe przestrzenie do snu i zabawy", autorka Susanna Salk ponownie podkreśla wagę kompromisu. Sugeruje ona, aby przypomnieć dzieciom, że choć ich pokoje to ich własna przestrzeń, są one również częścią całego domu. Nie bójcie się postawić sprawy jasno, o których jesteście otwarci na dyskusję, a które mogą nie podlegać negocjacjom. Ale pamiętaj, że im lepiej Twoje dziecko czuje się ze swoją przestrzenią, tym bardziej prawdopodobne jest, że na dłuższą metę będzie się nią zajmować.

Wniosek końcowy: 

Jeśli chodzi o dzieci, nic nie jest stałe. Zmieniają swoje ulubione potrawy, kolory i style tak łatwo jak wieje wiatr. Dlaczego wystrój ich pokoi miałby być wyjątkiem? Przygotuj się na te prośby o zmianę i otwórz się na nie, gdy przyjdą. Jednak stosując się do tych wskazówek, aby zaprojektować pokój, który rośnie wraz z dzieckiem, można zaoszczędzić sobie wiele czasu, pieniędzy i frustracji w tym procesie. Ale przede wszystkim szanuj unikalną osobowość dziecka.

Więcej informacji odnośnie urządzania dziecięcej sypialni znajdziesz na http://lozkadladzieci.com.pl/ >>